75166

BALDONES MĀKSLAS SKOLAS JAUNAJĀS TELPĀS ATKLĀTA DIPLOMDARBU IZSTĀDE
22.12.2016


Šī ir pirmā izstāde Baldones mākslas skolas jaunajās telpās Iecavas ielā 2. Tāpēc esam izstādījuši retrospektīvu diplomdarbu kolekciju. Jaunās mākslas skolas izstāžu telpas ir aprīkotas ar speciālu izstāžu apgaismojumu, kas ir svarīgi, lai varētu rīkot izstādes un mākslas darbus varētu pareizi izgaismot, ļaujot skatītājam uztvert to krāsu un formu.  Izstādītie diplomdarbi ir dažādos mākslas žanros- glezniecībā, tēlniecība, grafika, porcelāna apgleznojums, kā arī pētījums mākslas vēsturē. Kopš mākslas skolas dibināšanas šī ir pirmā reize, kad pateicoties Baldones novada domes atbalstam, mākslas skola ir ieguvusi tik labi aprīkotu izstāžu vietu.

2016. gada diplomandu darbu kolekciju ievada Adriana Kazarjana diplomdarbs “Austras koks”- ornamentālu vides objektu grupa, kas jau kopš rudens izvietota skolas ieejas priekšā uz Rīgas ielas un sagaida gan kājām gājējus, gan auto braucējus. Diplomdarba vadītājs - mākslinieks un dizainers Tālivaldis Muzikants.

Izstādes ekspozīcija skolas otrajā stāvā sākas ar grafikas darbiem – Kitijas Rasmanes “Taras dienasgrāmata”, 2015.g., Adeles Rasmanes “Izjūtas” un Elīnas Ivanovas “Zīmes”. Šo trīs profesionālo grafikas diplomdarbu vadītāja ir māksliniece, grafiķe Inguna Krolle.

Divas senākas skulptūras skatītājus sagaida jau kāpņu telpā- tie ir 2005. gadā tapušie Gunāra Eiduka un Ginta Lavrinoviča darbi “Koka skulptūras” (diplomdarbu vadītājs T.Muzikants).

Pats senākais eksponāts ir 2003. gadā tapušais Evijas Kruglovas gleznojums uz žalūzijām “Kompozīcija ar rokām”, diplomdarba vadītāja ir māksliniece Ēra Zalcmane.

Vieni no iespaidīgākajiem glezniecības darbiem izstādē ir Rebekas Skolmeistares 2014. gadā, mākslinieces Ievas Muzikantes vadībā gleznotie lielformāta “Kaķi”. Rebeka kopš diplomdarba beigšanas turpina radoši strādāt animālijas žanrā un šoruden pat bija sarīkojusi savu personālizstādi Vecumniekos.

Krišjāņa Beļavska triptihs “Pavasaris Baldonē” (2015. gads), kas arī tapis Ievas Muzikantes vadībā, pārsteidz skatītājus ar savu profesionālo meistarību un gandrīz vai Vilhelma Purvīša gleznām raksturīgo impresionistisko glezniecības manieri. Krišjānis šobrīd turpina savu mākslas izglītību Rīgā, Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā.

Savdabīga, noslēpumaina noskaņa ir Diānas Jurkštas melnbaltā toņu gammā gleznotajam diplomdarbam “Leģenda par pūķi” (2015. gads, vadītāja Ieva Muzikante). Diāna šobrīd mācās Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā.

Spēcīgi tēlniecības darbi ir Janas Gipteres 2004. gadā veidotais diplomdarbs “Zirgs” un skice “Vāverīte” (diplomdarba vadītājs T. Muzikants). Jana, toreiz pēc mākslas skolas beigšanas devās taisnā ceļā uz Latvijas Mākslas akadēmiju, veiksmīgi izturēja iestājeksāmenus tēlniecības nodaļā, un pēc četriem gadiem ieguva bakalaura grādu tēlniecībā.

Skolas lepnums ir arī Jāņa Bergmaņa 2005. gadā ievas Muzikantes vadībā tapušais diplomdarbs “Agnus Dei”. Jānis savu diplomdarbu veicis veselos trīs mākslas žanros- glezniecībā, grafikā un tēlniecībā. Viņa darba pamatā ir spāņu mākslinieka Fransisko Surbarana glezna “Agnus Dei”, kurai viņš vispirms gleznojis krāsu kopiju, tālāk to atvasinājis grafiskā zīmējumā, no kura turpinājis veidot tēlniecisku darbu cilnī, bet nobeigumā izveidojis apaļskulptūru.

Ar pārliecinošu tēlniecisku varēšanu un radošu kompozīciju izceļas arī Aleksandras Reisneres diplomdarbs “Sapnis” (2010. gads, vadītājs T. Muzikants). Aleksandra savā diplomdarbā veidojusi maza bērna skulptūru, kas iesēdusies lielā zābakā, radot asociācijas ar Annas Gedē fotogrāfijām. Arī Aleksandra Reisnere pēc Baldones mākslas skolas beigšanas turpināja mākslas izglītību Rīgas Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā, kuru jau arī ir absolvējusi.

Sirsnīgu noskaņu izstaro Klāva Līča veidotā suņa skulptūra “Ģimenes mīlulis Šēra” ( 2013. gads, vadītājs- T.Muzikants).

Izstādē var aplūkot arī pamatīgo Kristapa Knohenfelda pētījumu mākslas vēsturē “Ēģiptiešu cilnis” (2007. gads, diplomdarba vadītāja mākslas zinātniece Vineta Skalberga).

Kristers Suķis savā diplomdarbā gleznojis dekoratīvus “Taureņus” (2014. gads, vadītāja Ieva Muzikante).

Kristas Zanes Suķes diplomdarbs “Ģipsis, Brālis, Modiljāni un Es” (Vadītāja Ieva Muzikante) ir savdabīga Modiljāni glezniecības stila interpretācija uz četrām koka plātnēm, kur Viena ir paša Modiljāni gleznas radoša kopija, Zanes brāļa Kristera portrets, pašportrets un ģipša galvas gleznojums, izturēts Modiljāni glezniecības manierē. Krista šobrīd savu mākslas izglītību turpina Rīgas amatniecības vidusskolā, dizaina nodaļā.

Georgs Lipinieks savu diplomdarbu “Koks kokā” (2016. gads, vadītāja Ēra Zalcmane) darinājis diezgan retā grafikas tehnikā- koka dedzinājumā.

Savukārt uz masīviem koka klučiem gleznots Kates Janemanes diplomdarbs “Iemītnieki” (2010. gads, vadītāja Ieva Muzikante).

Porcelāna šķīvjus, savā diplomdarbā “Zivis” apgleznojusi Enija Miezīte (2015. gads, vadītāja Ieva Muzikante).

Interesants ir Elīzas Parasiņas-Parasigas diplomdarbs “Zvaigžņu karte” (2016.gads, vadītāja Ieva Muzikante). Darbā uz saplākšņa uzgleznota Baldones observatorija, virs kuras paveras naksnīgas debesis, bet zvaigžņu spožumu dod nelieli caurumiņi, kurus no otras puses izgaismo LED diodes – zvaigžņu karte.

Daiga Čerāne un Gunta Tauvēna savos  diplomdarbos “Veltījums Dziesmu svētkiem” (2008. gads, vadītāja Ieva Muzikante) veidojušas latviešu tautumeitu un tautudēlu portretus īpatnējā tehnikā – apaļcilnī. Tie izskatās kā cilnis, taču skatāmi no abām pusēm.

Daniela Elise Dūmiņa savā diplomdarbā “Gadalaiki Baldonē” (2016. gads, vadītāja Ieva Muzikante), gleznojusi Baldones sanatoriju dažādos gadalaikos, akrila tehnikā uz audekla.

Izstādē ir apskatāmas arī diplomdarbu planšetes, kas tapušas datorgrafikas nodarbībās skolotājas, mākslinieces Ivetas Aigares vadībā.

Pēc iepriekšējas pieteikšanās iespējams arī noskatīties video diplomdarbus Patrika Voldemāra Reisnera videoklipu “Noslēpums”  ( 2016. gads, diplomdarba vadītāja Kristīne Krastiņa-Indāne) un Alana Eimaņa filmu “Dokumentālists” par Baldones sanatorijas vēsturi. (2015. gads, diplomdarba vadītāja Kristīne Krastiņa-Indāne).
Izstādi aicinām apskatīt Jaunajā, 2017. gadā Mākslas skolas darba laikā.


Izstādes kuratori - Ieva Muzikante un Tālivaldis Muzikants.

Ielādēju... 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Maijs 2024 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031