72924

Esiet gaidīti iepazīt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu laikmetīgās mākslas izstādi “(Ne)redzamie sapņi un straumes”
19.09.2016


 

Laikmetīgās mākslas izstādē “(Ne)redzamie sapņi un straumes” Rīgā būs skatāma no 15.septembra līdz 4.oktobrim, Berga Bazārā, Marijas ielā 13/2. Izstādē būs iespēja apskatīt mākslas darbus, ko radījuši 22 mākslinieki no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, kuri atbalstu, savu ideju realizēšanai, guvuši no Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra”. Šī mobilitātes programma Baltijas valstīs darbojas kopš 2009.gada, Ziemeļvalstīs – kopš 2007.gada, un tā dod iespēju profesionāliem māksliniekiem un kultūras jomas darbiniekiem doties radošos braucienos, lai smeltos idejas, realizētu ieceres un veidotu sadarbību ar citiem radošo profesiju pārstāvjiem šajā reģionā.
 

Laikmetīgās mākslas izstādes iecere ir parādīt gan ideju izaugsmi, gan to attīstību un transformāciju, kā arī radīt iespēju jau notikušā atkārtojumam, tādejādi ļaujot paskatīties atpakaļ, pārstrādājot, atdzīvinot un reflektējot par esošiem vai iecerētiem projektiem. Daži darbi šīs izstādes ietvaros ir senākas idejas, kas no jauna tiek parādītas šodien, dažas ir turpinājumi, citas pavisam jaunas, iztēlotas nākotnei.
 

Šīs izstādes tapšanas ideja ir cieši saistīta ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Igaunijā un Lietuvā 25 gadu jubileju, jo visi trīs biroji kalpo par vietējiem kultūras punktiem un sadarbības partneriem, strādājot ar Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmu „Kultūra” un konsultējot potenciālos šīs programmas pretendentus. Jāpiebilst, ka Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” ietvaros katru gadu tiek atbalstīti ap 300 radošo profesiju pārstāvju, nodrošinot viņiem iespēju ceļot starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm, lai smeltos jaunas idejas, veiktu pētījumus, veicinātu radošo procesu un iesaistītos citās aktivitātēs, aizsāktu jaunas sadarbības vai nostabilizētu jau esošās.
 

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu laikmetīgās mākslas izstāde “(Ne)redzamie sapņi un straumes” ir veidota kā ceļojoša izstāde, kas tiks izrādīta gan Baltijas valstīs, gan Ziemeļvalstīs. 
 

 

Izstādē piedalās mākslinieki: Ieva Epnere (LV), Sarah Gerats (NO), Steffen Håndlykken (NO), Maija Luutonen (FI), Jenna Sutela (FI), Hanna Nilsson (SE), Saskia Holmkvist (SE), Ylva Westerlund (SE), Merike Estna (EE), Sigrid Viir (EE), Mihkel Ilus (EE), Lina Lapelytė (LT), Lise Haurum (DK), Kasper Akhøj (DK), Hildigunnur Birgisdóttir (IS), Ásdís Sif Gunnarsdóttir (IS), Supernova (Zane Onckule (LV)), Rupert (Justė Jonutytė (LT), Natalie Diaz (US), Lars Laumann (NO), Cecilia Lopez (AR), Thomas Tsang (MY))

Sižets par izstādi no kultūras ziņām LTV1:

http://ltv.lsm.lv/lv/raksts/14.09.2016-ziemelvalstu-un-baltijas-laikmetiga-maksla-vienuviet.id79877/
 

Izstādes kuratore: Maija Rudovska. Izstādi organizē: Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā
 

Papildus informācija: Ginta Tropa, mob. 26362558, ginta@norden.lv;  www.norden.lv

 


 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Aprīlis 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930