76141

Baldones Mākslas skolas audzēkņiem panākumi 7. Starptautiskajā bērnu un jauniešu glezniecības un grafikas konkursā "Saules krasts - Brīnums".
06.02.2017


Lepojamies ar Baldones Mākslas skolas audzēkņiem, kuri 7. Starptautiskajā bērnu un jauniešu glezniecības un grafikas konkursā "Saules krasts - Brīnums" guvuši šādus panākumus: Ulvis Bojarunecs ieguvis 1. vietau;  Žūrijas atzinības saņēmuši - Grieta Čipāne Ķipāne, Adele Balode, Edvards Balodis, Ralfs Bojarunecs, Patrīsija Katrīna Pavezska, Letīcija Mase, Gunita Bērziņa, Laura Skuja, Justīne Miklašonoka un Studentu žūrijas atzinību saņēmis Edvards Balodis.
 
Jāmin, ka Saulkrastos notiek 7. Starptautiskais bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkurss "Saules krasts - Brīnums", ko organizē Saulkrastu novada pašvaldības aģentūra "Saulkrastu kultūras un sporta centrs", sadarbībā ar Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolu (VJMMS) un Latvijas Mākslas skolu skolotāju asociāciju (LMSSA). Konkurss “Saules krasts” - VJMMS pedagogu iniciēts, aizsākās 2003. gadā un notiek ik pārgadus.
 

Šogad konkursa tēma - "Brīnums" emocionāli uzrunājusi 700 bērnus un jauniešus no 69 Latvijas un Lietuvas mākslas skolām un mākslas studijām. Konkursa mērķis - rosināt bērnu un jauniešu radošo domu un fantāzijas izpausmes grafikā un glezniecībā, pārdomājot un tēlojot "Brīnuma" tēmu Pasaulē un Latvijā, Sajūtās un Sapņos, Agrāk un Tagad, Gaismā un Tumsā, Debesīs un uz Zemes, Gadalaikos, Sniegā, Mežā, Jūrā... ir sasniegts! Izstādē skatāmi brīnišķīgi darbi grafikas tehnikās - linogriezumi, pasteļi, monotipijas, tušas, flomasteru u.c. zīmējumi, kā arī datorgrafikas darbi, un kompozīcijā un kolorītā izjusti gleznojumi - akvareļu, guašas, akrila, eļļas krītiņu un jauktās tehnikās. Jaunākajiem izstādes dalībniekiem ir tikai 7 gadi, bet vecākajiem - 16 gadi.

 

Vizuālās mākslas darbus 30. janvārī vērtēja Starptautiska žūrija - jaunie, Latvijas Mākslas Akadēmijā studējošie mākslinieki no Vācijas, Ungārijas, Horvātijas, Lielbritānijas, Portugāles, Čehijas, Igaunijas, Beļģijas, Austrijas, Šveices, Čehijas, Spānijas, Portugāles, Grieķijas, Lietuvas, un Latvijas Mākslas Akadēmijas docente, grafiķe Ilze Lībiete, tekstilmākslinieks Vitolds Kucins, vides mākslinieks, dizaina grafiķis Juris Ivanovs, mākslas zinātniece Ieva Rosne, gleznotāja Baiba Apsīte, grafiķe Sofija Kurzere (Vācija), tēlniece Kristina Pozlerova (Čehija), stikla māksliniece Stanislava Prochazkova (Čehija), kā arī PA "Saulkrastu kultūras un sporta centrs" direktore Judīte Krūmiņa.

 

"Saules krasta - Brīnums" darbu izstāde skatāma kultūras namā "Zvejniekciems" Saulkrastu novada Zvejniekciemā, Atpūtas ielā 1B.

 

Vizuālās mākslas konkursa darbu laureātu apbalvošana un ar to saistītās aktivitātes, notiks 2017. gada 9. februārī pl. 13.00

 

Ielūdzam un iesakām apskatīt - emocionālu pārdzīvojumu un sajūsmu par bērnu un jauniešu veikumu garantējam!

Milzīgs paldies visiem dalībniekiem, pedagogiem par ieguldīto darbu!

Konkursa koordinatore: Ieva Lazdauska

 
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Septembris 2023 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930