124989

Kultūras ministrijas apbalvojumu pasniegšana
17.05.20222022.gada 12. maijā PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Emīla Dārziņa koncertzālē kultūras ministrs Nauris Puntulis pasniedza apbalvojumus talantīgākajiem kultūrizglītības nozares audzēkņiem un viņu skolotājiem. Kultūras ministrijas apbalvojums  - pateicības raksts un naudas balva – tiek piešķirts par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs. No Baldones Mākslas skolas šo Kultūras ministrijas apbalvojumu saņēma 6.kursa audzēkne Kate Antuža un viņas skolotāja Ināra Visnievska. Katei apbalvojums tika piešķirts par sudraba medaļas iegūšanu 5.starptautiskajā bērnu mākslas konkursā “Piatra Neamt Creativ V” (Rumānijā).

Kultūras ministrijas apbalvojumus par īpašiem sasniegumiem saņēma 54 audzēkņi un 49 pedagogi no 16 izglītības iestādēm. Jaunie talanti guvuši godalgas dejas, mūzikas, mākslas un dizaina konkursos. Panākumi gūti nopietnos konkursos gan tepat Latvijā, gan Bosnijā un Hercegovinā, Francijā, Igaunijā, Itālijā, Japānā, Krievijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Polijā, Rumānijā, Serbijā, Taivānā (Ķīnas Republikā), Turcijā un Ukrainā.

“Laiks, kurā dzīvojam, liek daudz ko pārdomāt, pārvērtēt, ieraudzīt no jauna. Arī mūziķi un mākslinieki šādos vēsturiskos lūzuma brīžos skaudrāk un skaidrāk nekā iepriekš spiesti apzināties, ka svarīgi būt ne tikai labam profesionālim, bet galvenais – būt labam cilvēkam. Īstai un patiesai mākslai – tādai, kas skar un vieno cilvēkus, – vienmēr būs arī uzdevums aizstāvēt cilvēciskās vērtības. Cilvēka vērtības apliecinājums, līdzjūtība, solidaritāte Ukrainai, ko šodien visā pasaulē pauž miljoniem cilvēku, dod spēku, cerību, ticību un mīlestību ne tikai ukraiņiem, bet mums visiem. Mākslinieks, mūziķis vai dejotājs pat ar visbriljantāko tehniku var palikt izolācijā, ja viņam nebūs sava cilvēciskā kvalitāte, spēja un vēlēšanās uzrunāt savus līdzcilvēkus no sirds uz sirdi. Tradicionāli piesauktajai formulai – „Talants plus darbs” – jāpievieno vēl viena komponente – cilvēcisko vērtību izkopšana. Paldies pedagogiem par ieguldījumu, slīpējot talantus, visdziļākā pateicība arī vecākiem, bez kuru iesaistes sasniegt panākumus ir teju neiespējami!”, apbalvošanas pasākumā akcentēja kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Kultūras ministrijas apbalvojums par jauniešu sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs ieviests 1998. gadā. Ar šo apbalvojumu Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu.

Ielādēju... 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Jūnijs 2024 >>
POTCPSSv
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930