Mākslas skola gadu mijā
18.01.2010


Aizvadītais Ziemassvētku laiks mākslas skolā šogad bija bagāts ar dažādiem interesantiem pasākumiem. Pats spilgtākais droši vien bija Ziemassvētku tirdziņš, kur audzēkņi un skolotāji pirmo reizi pārdeva savus mākslas darbus. Bērni bija darinājuši visdažādākās rotas, apsveikumu kartiņas, dekorus un keramikas darbiņus, kas pircējiem lieliski noderēja Ziemassvētku dāvanām. Savukārt pašiem bērniem bija izdevība pārliecināties par sava radošā darba augļiem un tas noteikti deva labu motivāciju turpmākam mācību darbam. Turpmāk šādus mākslas tirdziņus rīkosim katru gadu.

Decembra mēnesī mūsu audzēkņu darbi, kā katru gadu, aizceļoja arī uz dažādiem tuvākiem un tālākiem konkursiem. Lielākais zīmējumu un gleznojumu klāsts tika nosūtīts uz ASV, kur programmas „Creative Connections” („Radošie sakari”) ietvaros mūsu skola piedalās kārtējā pasaules bērnu zīmējumu konkursā. Laureātu darbus pavasarī varēs skatīt arī interneta galerijā www.creativeconnections.org, kur mūsu audzēkņu darbi tiek ievietoti jau desmit gadus pēc kārtas.

Interesanti darbi par tēmu „Tautastērpi”, kas darināti skolotājas Kristīnes Krastiņas vadībā, aizceļoja uz starptautisko konkursu Slovēnijā, bet tepat Rīgā, Rātsnamā bija skatāma starptautiskā izstāde „Trejdegsnis”, kurā Baldones mākslas skolas audzēkņi pārliecinoši piedalījās ar saviem tēlniecības darbiem un ieguva arī vairākus Rīgas domes žūrijas diplomus, gan par kolekciju kopumā, gan arī par izteiksmīgākajiem darbiem: Agnesei Līce, Klāvam Līcim un Kristiānam Muzikantam. Savukārt Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā pasniedza balvas starptautiskā konkursa Lidicē uzvarētājiem, kuru vidū aizvadītajā gadā bija Baldones mākslas skolas audzēkņi Anna Tobija un Alans Eimanis.

Protams, kā katru gadu mākslas skolā pie bērniem ar dāvanām viesojās arī Ziemassvētku vecītis, bet viņa vēlējums - „Radošu Jauno Gadu!” jau sāk piepildīties, jo jau janvārī Mākslas skolas audzēkņi piedalīsies mākslas darbu konkursā, ko rīko Latvijas Dabas muzejs. Pavisam drīz – februāra sākumā tiks nosūtīti darbi uz Franciju - UNESCO konkursam Truā, bet martā piedalīsimies kārtējā starptautiskajā konkursā Čehijā, Lidicē.

Jauku dāvanu mākslas skolas audzēkņiem un pedagogiem bija sagādājusi Taipejas Misija un tās vadītājs Deivids Wangs, sponsorējot audzēkņu un pedagogu mākslas darbu pastkaršu drukāšanu. Skolā rudens pusē bija pat neliels konkurss par labāko tīģera gleznojumu kartiņai, kas veltītai ķīniešu tīģera gadam. Par veiksmīgāko tīģera gleznotāju izrādījās Kitija Rasmane, kuras tīģeris tagad grezno 2010. gada iespiesto kalendāru un kartiņu. Pašiem sponsoriem - Taipejas misijai šī kartiņa - kalendārs tik ļoti iepatikās, ka viņi to dāvināja visiem saviem viesiem diplomātiskajā Jaungada pieņemšanā. Protams, pie skaistā kalendāra tika arī visi Baldones mākslas skolas audzēkņi. Šogad ķīniešu Tīģera gads sākas 14. februārī, tieši Valentīna dienā.

Baldones mākslas skolas pedagogi, darbinieki un audzēkņi vēl mīlestības un radošu darbu pilnu Tīģera gadu visiem baldoniešiem !
 
      Atpakaļ
Kalendārs
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031