ČAU, PAVASARI!
28.04.2010


Trešdien, 28. Aprīlī Bauskā, novadpētniecības un mākslas muzejā tika atklāta Baldones mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde „Čau, Pavasari!”

   Šī ir jau otrā Baldones mākslas skolas izstāde, kas notiek Bauskas novadpētniecības muzejā. Izstādes „Čau, pavasari!” rotaļīgais un saulainais nosaukums atklāj bērnu dzīvespriecīgo un neviltoto prieku par šo gadalaiku. Pavasaris ir laiks, kad mostas ne tikai daba, bet ikvienā no mums arī kaut kas mostas –jaunas domas, cerības, jūtas un spēks jauniem darbiem.
  
Īpaši bērni priecājas par pirmo redzēto taureni vai gājputnu, pirmajiem ziediņiem un saules gaismas stariem.
  
Eksponēto darbu atlase veidota no dažādiem darbiem, kas atbilst izstādes tematikai –agrāk tapušie ainavu un kluso dabu gleznojumi no skolas fondiem, diplomandu skulpturālie veidojumi, kā arī nesen darinātie zīmējumi.
  
Diplomandes G.Tauvena un D. Čerāne veidojušas terakotā skulpturālus tēlus par dziesmu svētku tēmu. Šie skulpturālie ciļņi atspoguļo meiteņu interesi par latviešu tautas tērpa vēsturi un tradīcijām. Darbu vērtību papildina izjusta, smalka plastika un tēlu harmoniskais raksturs.
  
A.Reisneres veidotā strūklaka „Vāverīte” sasaucas ar Baldones pilsētas ģerboni –vāverīti, kas ķepiņās tur čiekuru. Šī darba ideja un veidols saistās ar nostaļģiskām atmiņām par Baldones sēravota „Vāverīte” zudušo skulpturālo tēlu.
  
Skolotājas K. Krastiņas –Indānes vadībā audzēkņi darinājuši Daiļo dārznieci, „uzbūruši” arbūzus, ziedošas puķes un kaktusu kolekciju papier –marchè tehnikā.
  
Pavasaris rosina izdomu uz pucēšanos, tādēļ izstādē ietverti arī mākslas darbi, kuros atspoguļojas gan modes tērpu vēstures studijas, gan mūsdienīgākās modes tendences.
  
Izstādes „Čau, pavasari! ” mērķis ir modināt un rosināt ikvienā skatītājā tikai pozitīvas domas!!!
Izstāde būs apskatāma līdz 30 maijam muzeja darba laikā : no otrdienas līdz piektdienai 10.00-18.00, sestdien, svētdien 10.00-16.00, pirmdien-slēgts. Muzeja adrese: Bauskā, kalna ielā 6.

Vineta Skalberga


 


Čau, Pavasari!