Baldones Mākslas skola ir dibināta 1988.gadā. Skolas dibinātājs ir Baldones novada Dome. 2018./2019. mācību gadā Baldones Mākslas skolā mācās 100 bērni vecumā no 7-15 gadiem. Skolai ir arī sagatavošanas klase bērniem no 5 gadu vecuma, kuru apmeklē vidēji 30 bērni katru mācību gadu. 

Apmācību ilgums Baldones Mākslas skolā ir 7 gadi.

Kopš 2002.gada novembra Skola ir akreditēta profesionālās ievirzes izglītības iestāde. Atkārtota skolas akreditācija notika 2008.gadā un 2014.gadā, savukārt nākamā akreditācija būs 2020.gada rudenī.

Baldones Mākslas skola realizē licenzētu programmu „Vizuāli plastiskā māksla”. Mācību mērķis ir veidot brīvu, radošu personību, attīstot audzēkņos jaunrades spējas un prasmes dažādu mākslas un kultūras projektu īstenošanā. Audzēkņi mācās orientēties mākslas žanros, stilos, kultūras un arhitektūras vēsturē un mākslinieku daiļradē. Mācības notiek līdztekus vispārējai izglītībai un ilgst no septembra līdz jūnijam. Apgūstamie mācību priekšmeti ir: zīmēšana, gleznošana, veidošana, kompozīcija, mākslas valodas pamati un darbs materiālā. Beidzot skolu, katrs audzēknis izstrādā nobeiguma darbu un saņem skolas beigšanas apliecību.

2016.gada 1.septembrī Baldones Mākslas skola atklāja jaunas, plašas, gaišas un  mūsdienīgi izremontētas telpas Iecavas ielā 2, vidusskolas vēsturiskā  korpusa otrajā stāvā. Jaunajās telpās ir iespēja rīkot mākslas izstādes, jo koridors tika  aprīkots ar speciālajām izstāžu gaismām. Mācību telpas savukārt ir  aprīkotas ar speciālām mēbelēm mākslas procesa vajadzībām gleznošanai, zīmēšanai un  grafikai, kā arī plašu datorklasi un lekciju telpu ar prezentācijas  tehniku mākslas teorijas un dizaina nodarbībām. Mākslas skola joprojām izmanto arī savas vēsturiskās  telpas Daugavas ielā 2A, kur atrodas veidošanas un keramikas darbnīca, taču nākotnē tiek plānots arī šīs telpas pārvietot uz  jauno adresi, lai mācību process varētu notikt vienuviet.

Baldones Mākslas skolā strādā pedagogi ar augstāko profesionālo izglītību mākslā un pedagoģisko izglītību. Skolu kopš tās dibināšanas vada direktors, tēlnieks Tālivaldis Muzikants, viņš arī pasniedz audzēkņiem veidošanas un keramikas nodarbības. Tāpat kopš dibināšanas par veidošanas, keramikas, gleznošanas un kompozīcijas skolotāju strādā tēlniece un gleznotāja Ieva Muzikante. Gleznošanas un zīmēšanas priekšmeta skolotāja jau daudzus gadus ir Ināra Visnievska. Datorgrafikas skolotāja ir māksliniece Iveta Aigare un Mārtiņš Linde. Mācību priekšmetu „Darbs materiālā” jaunāko kursu audzēkņiem pasniedz pedagoģes Dace Mola, Ingrīda Slišāne, Laura Buholte un Sandra Lagzdiņa, kas pilda gan direktora vietnieka izglītības jautājumos pienākumus, gan arī pasniedz zīmēšanu un grafiku vecākajiem kursiem. Mākslas valodas pamatus pasniedz Laura Buholte.

Skolas audzēkņi ar saviem darbiem regulāri piedalās bērnu mākslas izstādēs un starptautiskos konkursos Latvijā, ASV, Japānā, Taivānā, Čehijā, Slovākijā, Francijā, Polijā, Grieķijā, Izraēlā, Ēģiptē un citās pasaules valstīs, kur ir ieguvuši arī daudzas augstākās balvas un medaļas. Kopš 1999.gada Baldones mākslas skola piedalās starptautiskajā mākslas apmaiņas programmā „Creative Connections” ASV.

Pateicoties Taipejas misijas Latvijā atbalstam, jau kopš 1996.gada Baldones Mākslas skolas audzēkņi piedalās starptautiskajā mākslas konkursā Taivānā, kur ir ieguvuši 8 zelta, 6 sudraba un 3 bronzas medaļas. Ar Taipejas misijas atbalstu Baldonē tika sarīkota arī ceļojošā pasaules bērnu mākslas izstāde no Taivānas.

Vasaras periodā 1-2 nedēļas notiek „Zaļā prakse”, kuras laikā skolas audzēkņi glezno plenērā. Vairākas vasaras plenēra nometnes ir notikušas Vidzemes jūrmalā, veiksmīgā sadarbībā ar Limbažu un Siguldas Mākslas skolām.

Baldones Mākslas skolas pedagogi arvien cenšas atrast jaunas un radošas mācību metodes. Piemēram, jau 1995.gadā tika izstrādāta jauna netradicionāla mākslas vēstures pasniegšanas metodika, kuras ietvaros tapusi pirmā bērnu mākslas performance Latvijā, par kuru ir uzņemta arī videofilma. 

Baldones Mākslas skola ir Latvijas mākslas skolu skolotāju asociācijas biedre. Skolas pedagogi ir piedalījušies starptautiskos festivālos, mākslas izglītības konferencēs un projektos ASV, Lielbritānijā, Polijā, Slovākijā, Somijā, Izraēlā, Francijā un citur pasaulē.

Baldones Mākslas skola 22.12.2020. IR AKREDITĒTA UZ SEŠIEM GADIEM – līdz 21.12.2026. (akreditācijas ID - AI 14053)

Baldones Mākslas skolas LICENCE

Baldones Mākslas skolas NOLIKUMS

Baldones Mākslas skolas IEKŠĒJĀS KĀRTĪBAS NOTEIKUMI 

Kārtība par epidemioloģiski droša klātienes mācību procesa organizēšanu Baldones Mākslas skolā, nodrošinot Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu SKATĪT

Baldones Mākslas skolas PAŠVĒRTĒJUMA ZIŅOJUMS (2022. - 2023. mācību gads) 

SKOLAS ATTĪSTĪBAS PLĀNS 2020.-2023.

 
Kalendārs
<< Maijs 2024 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031